فرایند تولید صفحات روکش دار گچی در کارخانه

دوغاب گچ که مخلوطی از گچ استاکو، ( صفحات گچی کناف ) آب و افزودنی های خاص می باشد پس از مخلوط شدن در دستگاه مخلوط کن، به وسیله ی چند خروجی به صورت یکنواخت بر روی کاغذ مخصوص پخش می شود.

سپس کاغذ فوقانی بر روی دوغاب گچ قرار گرفته و ضخامت و شکل لبه های صفحه با عبور از غلتک و قطعات مختلف دیگر ایجاد می شود. بعد از شکل دهی اولیه، صفحه تولید شده از تعدادی قطعه تنظیم کننده نیز عبور کرده که در این مرحله ضخامت صفحه به طور دقیق تنظیم می شود. دوغاب موجود در حین حرکت بر روی تسمه نقاله به تدریج سخت می گردد در مرحله چاپ، مشخصات محصول مانند نوع صفحه، ضخامت، زمان تولید و استاندارد مربوطه بر روی صفحه ثبت می شود. در مرحله برش، نوار پیوسته صفحه تولید شده در طول های مورد نیاز و استاندارد برش داده شده و سپس قطعات برش خورده به سمت کوره خشک کن هدایت می شوند.

سپس رطوبت موجود در صفحات به آرامی تبخیر شده و پس از خشک شدن، صفحات بسته بندی و به محل انبار یا محل پروژه حمل می شود.

انواع تایل های گچی برای سقف (صفحات گچی کناف)

تایل های سقفی در ابعاد ۶۰*۶۰ سانتیمتر و در دو نوع ساده (فاقد خواص صوتی) و آکوستیک (دارای خواص صوتی) تولید و عرضه می گردند:

  • تایل های ساده
  • بدون روکش
  • روکش دار ( P.V.C بر روی تایل آلومینیوم بر پشت تایل)
  • تایل های آکوستیک

تایل های گچی ساده در صفحات گچی کناف

تایل های گچی ساده فاقد خاصیت جذب صوت می باشند. این تایل ها در دو نوع بدون روکش و روکش دار تولید و عرضه می گردند. تایل های بدون روکش دارای قابلیت رنگ آمیزی می باشند. تایل های با روکش P.V.C نیازی به رنگ آمیزی نداشته و بدین ترتیب سرعت کار بالا می رود. تایل های با روکش آلومینیوم (در پشت تایل) در مکانهایی که احتمال ریزش آب بر پشت تایل وجود دارد (مانند محل عبور لوله های تاسیساتی) و یا در محیط هایی که احتمال ریزش آب بر پشت تایل وجود دارد ( مانند مناطق شرجی نظیر شمال ایران یا جنوب کشور) مورد استفاده قرار می گیرند.

تایل گچی آکوستیک مدل ۸/۱۲/۳۶

این نوع تایل ها دارای خاصیت جذب صوت می باشند. سوراخ های روی تایل به شکل دایره هایی به قطر ۸mm و ۱۲mm که فاصله مرکز به مرکز این سوراخ ها از یکدیگر ۳۶mm می باشد.

تایل های گچی آکوستیک مدل ۶/۱۸

ویژگی اصلی تایل های آکوستیک، قابلیت جذب صوت بالای آن ها می باشد. به همین سبب، این نوع تایل غالبا در ساختمان هایی نظیم سینماها، آمفی تئاترها و دفاتر کار مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع تایل ها دارای خاصیت جذب صوت می باشند. سوراخ های روی تایل به شکل دایره هایی به قطر ۶mm بوده که فاصله مرکز به مرکز این سوراخ های از یکدیگر ۱۸mm می باشد.

تصاویر مرتبط