پروفیل های فولادی

این پروفیل ها از شکل دهی ورق های فولادی گالوانیزه به روش نورد سرد تولید شده و جهت ایجاد زیرسازی در دیوار های جداکننده، سیستم های سقفی و … به کار می رود.

از انواع آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سازه استاد C : این مقطع فلزی سبک جزء عمودی قاب های فلزی را تشکیل می دهد.

سازه رانر U : این مقطع فلزی با ارتفاع بال ۳۰ در کف و سقف دیوار و بخش های افقی بازشوها نصب می شود.

سازه نبشی : این سازه حفاظت و نگهداری از لایه پشم سنگ، در جزییات اجرایی مربوط به اتصال دیوار جداکننده به سقف متحرک استفاده می شود.

سازه آویز : به شکل C به ابعاد ۰/۶x35x48 که به قطعه اتصال سقفی و سقف اصلی و از طرف دیگر به قطعه آویز متصل است.

اتصال مستقیم : جهت اتصال باربر C به سازه آویز استفاده می شود و یا اتصال باربر در نقاطی که ارتفاع آویز بسیار کم باشد.

اتصال سقفی : به وسیله عامل اتصال به سقف اصلی متصل می کنند.

پروفیل کناف سینوس : از این پروفایل جهت اجرای دیوارهای قوسی استفاده می شود.

بتونه درزگیر : بتونه درزگیر ترکیبی است از گچ مخصوص و مواد افزودنی که به صورت پودر (آماده ترکیب با آب) عرضه می شود و برای درزگیری درز بین صفحات روکش دار گچی و محل پیچ ها استفاده می شود.

نوار درزگیر : جهت مسلح کردن محل درزها و جلوگیری از هرگونه ترک، پس از مرحله نصب استفاده می شود. این نوارها دارای انواع مختلف مانند فایبرگلاس کاغذی و فایبر گلاس توری پشت چسب دار استفاده می شود. نوار درزگیر مناسل جهت محل هایی که دارای کد حریق می باشند نوار از نوع فایبرگلاس می باشد.

پیج اتصال و بولت : از پیچ های اتصال جهت اتصال صفحات به پروفیل ها استفاده می شود. بولت برای نصب قطعات با وزن کم بر روی صفحات روکش دار گچی مورد استفاده قرار می گیرد. این پیچ های خودکار بارهای تا وزن حدود ۱۵ کیلوگرم را تحمل می کند.

چسب پرلفیکس : پرلفیکس نوعی چسب تشکیل شده از گچ مخصوص و مواد افزودنی می باشد که به صورت پودر (آماده ترکیب با آب) عرضه می شود. خمیر پرلفیکس برای اتصال صفحات روکش دار گچی به سطوح زیر کار در دیواره های پوششی استفاده می شود.

کلکسیون ما

گچ ساتن : گچ مخصوص ساتن کناف جهت پرداخت نهایی سطوح ایجاد شده با صفحات روشک دار گچی کناف و همچنین سطوح سیمانی، آهکی و گچی به کار می رود.

وسایل و ابزار شامل سه گروه می باشند:

  • وسایل حمل و جا به جایی پنل ها
  • ابزار برش نصب
  • ابزار درزگیری

تفنگ هیلتی :‌ همراه با چاشنی و میخ مخصوص برای اتصال سازه های کناف به قسمت های سخت ساختمان از جمله بتن، آجر، آهن، و… می باشد.

دریچه دسترسی ریوو : جهت دسترسی آسان به تاسیسات در دیوارهای کناف جاسازی می شوند. این نوع دریچه دارای درزهای بسیار ظریف بوده و از نظر بصری و معماری بسیار مطلوب می باشند.

بلندگوی صفحه ای ساند برد : کناف ساند برد نوعی بلند گوی ویژه است که دیافراگم آن را صفحه روکش دار گچی تشکیل می دهد این بلند گو کاملا مسطح بوده و به صورت کاملا نامرئی در دیوار کناف جاسازی می شود. مزیت معماری ساند برد موجب گسترش استفاده از آن در آمفی تئاترها، تالارها، هتل ها، بیمارستان ها، فرودگاه ها و… شده است.

خم کردن صفحات صفحات گچی کناف

جهت خم کردن و اجرای سطوح منحنی به وسیله صفحات روکش دار گچی از روش های متعددی استفاده می گردد. این روش ها شامل موارد زیر است :

۱- ایجاد قوس به روش خشک

۲- ایجاد قوس به روش رطوبت زنی

۳- ایجاد قوس به روش برش کاغذ

قوس به روش خشک

این حالت برای اجرای قوس هایی با شعع زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش صفحات تابع شکل زیرسازی می باشند به همین دلیل فاصله ی سازه های استاد C به اندازه ۳۰ سانتی متر و کمتر تقلیل می یابد. صفحات روکش دار گچی از یک طرف به روی استاد C خم شده و به وسیله پیج مخصوص کناف به استاد C زیرین متصل شده و محکم می گردد. پس از این مرحله با درزگیری به وسیله نوار درزگیر و بتونه مخصوص به یک سطح یکنواخت دست پیدا می کنیم. ضخامت مناسب صفحات مورد استفاده در این روش شامل ضخامت های ۹/۵-۶ ۱۲/۵ میلی متر است.

قوس به روش رطوبت زنی

در این روش کاغذ سطحی که در معرض خمش قرار می گیرد به وسیله علتک سوزنی در دو جهت طولی و عرضی سوراخ شده و بعد از این مرحله به وسیله آب پاش دستی، سطح صفحه را خیس کرده تا به حد اشباع برسد. سپس آن را روی قالب مخصوص قرار داده و لبه آن را به وسیله یک چوب چارتراش کاملا در جای خود محکم کنیم. پس از این مرحله دو انتهای قطعات نگهدارنده صفحه را به وسیله چسب نواری محکم می کنند و این صفحه پس از چند دقیقه با از دست دادن آب اضافه خود به شکل قالب مورد نظر در آمده و آماده نصب می گردد.

قوس به روش برش کاغذ

در این روش کاغذ یک سمت صفحات به فواصل کوتاه با برش های موازی بریده می شود در نتیجه یک سطح کاملا انعطاف پذیر به وجود می آید. سپس این صفحه بر روی زیر سازی فلزی مورد نظر، خوابانیده شده و به وسیله پیج مخصوص کناف در جای خود محکم می شود. در این روش شکل زیر سازی تعیین کننده شکل مورد نظر است.